23 Aralık 1979 yılında Adana’da dünyaya geldi. 20 yaşına kadar Adana’da eğitimini tamamlayan Tanış profesyonel iş hayatına Adana’da yayın yapan Radyo Ses’te yayıncılık yaparak başladı. Adana’nın ilk özel radyosu olan Radyo Ses’te 2 sene boyunca yayıncılık yapan Tanış, 2003 yılında ise iş hayatında köklü bir değişikliğe giderek kozmetik sektörüne adım attı.
Yoğun iş hayatına devam eden Tanış’ın hayatında eşi ile tanışması çizeceği yeni yolların başlangıcı oldu. 2005 yılında nikah masasına oturan Tanış, bu evliliğinden Naz isminde bir kız ve Efe isminde bir erkek çocuğu sahibi oldu.
Evlendikten sonra profesyonel iş hayatını bırakmayan Tanış, kariyerinde hızla yükselirken 2010 yılında İstanbul’a taşınma kararı aldı. Ailesi ile birlikte İstanbul’da yeni bir hayata başlayan Tanış, profesyonel iş yaşamına devam ederken bir yandan da çocukluk yıllarından bu yana ilgi duyduğu kitaplara ve edebiyata tekrar yöneldi.
Edebiyata olan yoğun ilgisi, birbirini ardına devam eden okumalar Tanış’ı yeni hikayelerin yaratımına sürükledi. Tanış’ın hayatı ise zihninde can verdiği Başak karakteri ile yeni bir heyecanın içine girmeye başladı. 2017 yılında başladığı yazım yolculuğunda Tanış, kendi hayatı son bulurken en sevdiği insanların hayatına can suyu olmaya çalışan güçlü ve vefakâr bir anne ve eş olan Başak karakterini okuyucularla buluşturmak için çalışmalarına hızla devam etti. Yoğun bir tempoda geçen 2 yıllık yazım sürecinin ardından Tanış, ilk kitabı ‘Gözüm Arkada Kalmasın Diye’yi okuyucuların beğenisine sundu.
İlk kitabı “Gözüm Arkada Kalmasın Diye”den sonra ikinci kitabının da hazırlıklarına başlayan Tanış, kısa sürede herkesin kendinden bir parça bulacağı hikayelerle yeniden okuyucularıyla bir araya gelmek istiyor.